[Případovka] 3D návrh pomohl zvýšit kapacitu kanceláře, zrychlit dodání i ušetřit za nábytek na míru

Když potřebujete do kanceláře pro tři zaměstnance vtěsnat čtyři pracovní místa, vytvořit navíc prostor pro jejich věci a ušetřit i místo pro návštěvy, stojíte před nelehkým prostorovým rébusem. Mnoho firem se uchyluje k výrobě nábytku na míru, to je ale zdlouhavé a nákladné řešení. Místo toho jsme přišli s 3D návrhem nového uspořádání, které odhalilo možnosti, jak místnost obestavět z typizovaných a levnějších dílů.

Řešení kanceláře Alliance Laundry
Řešení kanceláře Alliance Laundry

Společnost Alliance Laundry Systems vyvíjí, navrhuje, vyrábí a prodává špičková řešení pro komerční prádelny pod pěti samostatnými značkami. Svůj sortiment a servis nabízí přes celosvětovou síť vybraných distributorů a zaměstnává téměř tři tisíce lidí na čtyřech kontinentech.

Do kanceláře potřebovali dostat o člověka víc

V příborské pobočce Alliance Laundry se rozhodli, že po vzoru americké mateřské společnosti seskupí zaměstnance nikoli podle profese, ale podle výrobních linek, za které odpovídají. Do původní místnosti pro tři mistry provozů proto potřebovali dostat čtyři stálá pracovní místa: pro mistra, procesního inženýra, plánovače a kvalitáře. A navíc bylo nutné zajistit dost místa i pro dělníky, kteří chodí k mistrovi řešit třeba dovolené a pracovní úrazy.

Do kanceláře potřebovali dostat více lidí a vytvořit i místo pro návštěvy
Do kanceláře potřebovali dostat více lidí a vytvořit i místo pro návštěvy

Hned na počátku rozhodování mohli v Alliance Laundry přeskočit jeden krok. Díky dlouholeté dobré zkušenosti nákupního oddělení se společností Manutan nemuseli složitě vybírat, kdo jim návrh řešení a kompletní vybavení dodá.

„Spolupráce s Manutanem vždy dobře fungovala. Díky dlouhodobé dobré zkušenosti vznikla i interní směrnice, že poptáváme automaticky u Manutanu. Dodávají nám kompletní kancelářské vybavení od nábytku, nástěnek či magnetických tabulí až po sortiment pro bezpečnost. Sídlí necelých třicet kilometrů od naší továrny a rychle dodají vše, co potřebujeme. Například židle se navíc dají objednat jen na zkoušku, a když náhodou nevyhovují, umějí je rychle vyměnit,“ vypočítává výhody spolupráce procesní inženýr Alliance Laundry David Bajer.

Efektivní 3D návrh, flexibilita a vstřícnost

„Než jsme se pustili do úpravy kanceláře, zvažovali jsme několik přístupů. Jedním z nich byla výroba nábytku na míru. Nakonec jsme se rovnou rozhodli vyzkoušet doplňkovou službu 3D návrhu kanceláře od Manutanu. Panu Martínkovi z Manutanu se podařilo vyprojektovat místnost z typizovaných stolů, které byly aktuálně na skladě, což nám ušetřilo zhruba dva měsíce čekání. Tak dlouho by totiž trvala výroba nábytku na míru,“ vysvětluje David Bajer.

Díky 3D návrhu se podařilo uspořádat většinu stolů po obvodu místnosti, aby uprostřed vznikl dostatek místa pro návštěvníky. Celá přestavba kanceláře podle potřeb Alliance Laundry nakonec zabrala zhruba dva měsíce.

3D návrh umožnil využít prostor opravdu efektivně
3D návrh umožnil využít prostor opravdu efektivně

„Díky tomu, že teď sedí všechny profese stejné výrobní linky na jednom místě, se výrazně zrychlila a zefektivnila komunikace v týmu a řešení provozních potřeb,“ dodává David Bajer.

Hlavní pozitiva Manutanu podle Davida Bajera, procesního inženýra z Alliance Laundry

Vstřícný a osobní přístupFlexibilitaRychlé dodáníEfektivní využití prostoru

Malé shrnutí a doporučení na závěr

David Bajer je spokojen s tím, že dostali od Manutanu přesně to, co očekávali.

„Každému, kdo potřebuje řešit vybavení a dispozice kanceláří, bych rozhodně doporučil, aby Manutan zařadil do svého hledáčku. Jsou přístupní, flexibilní, vstřícní, dá se s nimi na čemkoli domluvit. Mají také dobré ceny, takže ve srovnání s jinými firmami, s nimiž jsem dříve spolupracoval, hodnotím Manutan nejlépe,“ shrnuje své zkušenosti Bajer.

Mistr i další lidé zodpovědní za provoz linky mají vše pod kontrolou
Mistr i další lidé zodpovědní za provoz linky mají vše pod kontrolou

„V Manutanu si zakládáme na vstřícném přístupu a efektivitě. Proto nabízíme řadu doplňkových služek, ke kterým patří i 3D návrhy, abychom se zákazníkem rychle našli  řešení podle jeho představ a za dobrou cenu. Prohlédněte si náš e-shop, a pokud nenajdete, co hledáte, kontaktujte nás a řešení připravíme společně,“ komentuje nabídku spolupráce e-commerce manažer Manutanu Ondřej Platko.


Psali jsme o:

Další články, které vám pomohou