Vybavení do velké kanceláře s 3D modelem vs. pár stolů na home office. Představujeme oblíbené nábytkové řady Alfa a Viva

Když nově vybavujete několik kanceláří, potřebujete dostat více lidí do open space či chcete usnadnit svým zaměstnancům život na home office, sháníte nový nábytek. Porovnali jsme pro vás nejprodávanější značky Viva a Alfa office a přinášíme nejdůležitější informace, které vám usnadní výběr a nákup.

DSC_2044

Nákupčí Karel potřeboval dostat do kanceláře pro projektanty dva lidi navíc. Přemýšlel, jak by přeskládal a dokoupil nábytek tak, aby na tom stávající zaměstnanci nebyli bití a noví kolegové se nekrčili v koutě. Klíčové bylo:

 • přiměřeně rychlé dodání bez komplikací,
 • sladění nábytku, který nevyplýtvá ani centimetr místa navíc,
 • a rozumná cena.

Jako ideální se v tomhle případě ukázal nábytek Alfa od českého výrobce Interier Říčany. 

Alfu máme v nabídce už deset let – jednoduše proto, že je pořád hodně oblíbená. Je to standardizovaný nábytek vhodný pro střední i větší kanceláře, jídelny či konferenční místnosti. Zákazníci si na něm cení hlavně jeho variability a často ho požadují i do menších kanceláří,“ popisuje ředitel produktového oddělení Manutanu Michal Skřišovský.

DSC_1983
Alfu pořídíte v několika barevných odstínech vytvoříte s ní variabilní pracovní místa.

Rozvržení nábytku v místnosti je věda. Návrh vám připraví náš grafik

V řadě Alfa najdete desítky druhů nábytku – od klasických skříní přes paravány až po atypické stoly s kabelovými průchodkami. Do nich schováte kabely, abyste o ně nezakopávali uprostřed kanceláře či se při práci nedívali na změť šňůr.

„Při vybavení kanceláře nábytkem Alfa obvykle s klientem spolupracujeme na konkrétním rozvržení místnosti. Zákazník pošle plánek místnosti se zakreslenými okny, dveřmi a radiátory. Doplní počet lidí, kteří budou v kanceláři pracovat, a jakékoliv další požadavky. Náš grafik pak vytvoří návrh ideálního rozmístění nábytku v místnosti,“ popisuje Michal Skřišovský. Postup při vaší zakázce vypadá třeba takto:

 • Lidé z nabídkového oddělení Manutanu si s vámi vyjasní požadavky na nábytek. 
 • Grafik v 3D softwaru vytvoří návrh místnosti, který splní vaše potřeby. Počítejte s tím, že si s vámi zavolá – potřebuje si přesně ujasnit všechny detaily. Důležité je pro něj třeba to, jestli bude v kanceláři sídlit ajťák s třemi monitory nebo fakturační referent, který má kolem sebe neustále stohy papírů (více o naší 3D vizualizaci)
 • Díky perfektním znalostem vašich potřeb grafik navrhne třeba i ideální počet průchodek a další důležité drobnosti.
 • Součástí návrhu jsou také věšáky, židle nebo nástěnky – prostě všechny doplňky, které v kanceláři vaši kolegové potřebují.
 • Pokud potřebujete i atypický nábytek, dohodneme výrobu s dodavatelem.
 • Nabídkový tým má celou zakázku neustále pod kontrolou. Domluví dodávku zboží v přesně určený den, zajistí montážníky i výnos. 

Práce nabídkového týmu je při zařizování kanceláří velkou přidanou hodnotou. Vybavovali jsme například velkou kancelář ve 4. patře budovy bez výtahu, a navíc v historickém centru, kam nemohou kamiony. Všechno klaplo na jedničku, montážníci byli ve správný čas na místě, zajistili jsme vynášku, vybalení i sestavení nábytku. Na závěr jsme odvezli krabice, aby s nimi klient neměl starosti,“ popisuje Skřišovský.

Tip: Některé kusy Alfy vám přivezeme už složené, takže pokud se chcete do kompletování pustit sami, zvládnete to bez problémů. Nábytek dodáváme na paletě. Zboží dopravujeme v co nejmenším počtu krabic, abyste měli s likvidací starosti (pokud skládání nábytku a odvoz krabic nesvěříte nám). Zároveň máte ke každému kusu k dispozici video návod, jak ho smontovat. Dodací lhůta je přibližně týden, u náročnějších zakázek výjimečně déle.

Alfa je vyrobená z dřevotřísky a dodáváme ji ve čtyřech dezénech dřeva nebo v bílé barvě. Mezi zákazníky je teď jedním z nejoblíbenějších dezénů bílá hruška. Klienti také oceňují možnost vybrat si barvu noh stolů – šedé či bílé,“ dodává produktový manažer Lumír Indrák.

DSC_1941
Kabely, které překáží na stolech a při každé cestě do kuchyňky o ně zakopnete – to s Alfou nehrozí.

Shrnutí: Alfa

 • Alfa je vhodná do velkých kanceláří, jídelen i zasedaček.
 • Ideální pro střední a větší firmy.
 • Zákazníci často chtějí navrhnout rozložení nábytku ve 3D modelu.
 • Velmi široká řada s mnoha doplňky, např. průchodky pro kabely.
 • Dodací lhůta kolem týdne.
 • Tradiční český dodavatel.
 • Střední cenová kategorie – velmi dobrý poměr ceny a kvality.
 • Oblíbená řada nábytku prověřená po desetiletí. 

Nábytek Viva: oblíbené řešení pro home office i do menších firem

Nákupčí Petra řešila množící se přání zaměstnanců na vybavení pro home office. Tuhle možnost u nich ve firmě dosud zaměstnancům neposkytovali, lidé tak nebyli zvyklí pracovat doma a neměli ani vhodné vybavení. Petra potřebovala nábytek, který:

 • přijde obratem,
 • nebude stát majlant
 • a nebude s ním moc práce.

Po zhodnocení variant sáhla pro nábytku Viva.

Řada Viva patří k novějším položkám na e-shopu Manutanu – v nabídce ji najdete od roku 2019. „Jejím hlavním cílem je pomoct vám rychle sehnat chybějící stůl do kanceláře nebo dovybavit zaměstnance na home office. Firmy po Vivě často sahaly také v situacích, kdy potřebovaly rychle reagovat na koronavirovou situaci a zajistit rozestupy mezi zaměstnanci. Nábytek Viva dnes vyberete na e-shopu a hned zítra ho máte u sebe a můžete bez odkladu udělat změny v kanceláři,“ vysvětluje Lumír Indrák.

Výhodou Vivy je kromě rychlé dostupnosti i jednoduchý design. Proto je ideální do vybavených kanceláří, kde potřebujete jen přidat skříňku nebo doplnit stolovou přístavbu pro nového kolegu. 

Viva se hodí do moderní kanceláře, která není plánovaná na dlouhá desetiletí. Všechno se dnes mění, některé firmy neinvestují do nákladného vybavení, které budou mít i za dvacet let,“ dodává manažer Indrák. 

Objednaný nábytek dostanete v krabicích připravený ke smontování. Nečekejte ale nekvalitní a lehký nábytek – i přes velmi vstřícnou cenu je Viva robustní, odolná a poměrně těžká. 

AIG6299049
S Vivou jednoduše a rychle vybavíte domácí kancelář.

Shrnutí: Viva

 • Viva je jednoduchý nábytek pro menší firmy i pro jednotlivce na home office.
 • Velmi dobrá cena.
 • Rychlé dodání – druhý den je u vás.
 • Robustní a odolný nábytek.
 • Bez doplňků jako kabelové průchodky.
 • Jednoduchá řada se základními kusy nábytku.
 • Pro rychlé dovybavení kanceláře.

Tip: na home office i do kanceláří jsou velmi oblíbené výškově nastavitelné stoly Manutan. Lidé mohou pracovat chvilku na kancelářské židli, pak na gymnastickém míči a potom vestoje. „Jedním z následků covidu-19 jsou zničené páteře lidí na home office. Často doma nemají vhodné vybavení a pracují třeba i na pohovce nebo vleže. To má ale dlouhodobý dopad na jejich zdraví,“ popisuje Michal Skřišovský.


Psali jsme o:

Další články, které vám pomohou