Často kladené otázky (FAQ)

V souvislosti s kybernetickým útokem, kterému společnost MANUTAN v současné době čelí, naleznete níže seznam často kladených dotazů včetně příslušných odpovědí. Pokud zde nenaleznete odpověď, kterou hledáte, zašlete nám e-mail na cyberinfo@manutan.cz.

Aktuální kybernetický útok

Všechny e-maily jsou přesměrovány na naše servery. Při jejich příjmu může dojít k jistému zpoždění. Bohužel je v tomto okamžiku nemůžeme zpracovat. Žádosti budou uloženy do doby, kdy je budeme moci integrovat do našeho systému. O této skutečnosti budete informováni.

V tomto okamžiku jsou omezeny procesy v našem dodavatelském řetězci. Ujišťujeme Vás však, že Vaše objednávka bude do doby obnovení našeho provozu uložena. Datum dodávky Vám bohužel nyní nemůžeme potvrdit.

Poptávky ze žádostí zaslaných prostřednictvím internetových stránek zpracováváme manuálně. Můžete poslat svou poptávku, zatím Vám však nemůžeme potvrdit datum zpracování nabídky.

Informace vztahující se k platebním kartám Visa a Mastercard nejsou v našem systému uloženy a tudíž nemohly být nijak napadeny.

Svou objednávku můžete stornovat a my Vám v souladu s našimi Obchodními podmínkami vrátíme peníze. Upozorňujeme však, že je omezena i naše reakční doba.

Naše systémy jsou v současné době skenovány a prověřovány. Rádi bychom otevírali postupně. V současné době Vám nemůžeme sdělit přesné datum. Jakmile budeme vědět více, ozveme se Vám. Naším cílem je opětovné otevření s posíleným bezpečnostním systémem přizpůsobeným situaci

Vytvořili jsme specializovaný tým, jehož úkolem je prioritní řešení nahromaděných objednávek.

Máme možnost stahovat zadané objednávky. Žádná z objednávek přijatých od 21.2.2021 však nemohla být naším informačním systémem zpracována a ani potvrzena. Jakmile budeme mít opět přístup do našeho informačního systému, sdělíme Vám veškeré podrobnosti.

Můžete nám zaslat žádost na e-mailovou adresu cyberinfo@manutan.cz a my jí vyhovíme ihned, jakmile bude náš systém opět v provozu.

Útok jsme oznámili francouzské Národní komisi pro informatiku a svobodu (CNIL), která je v EU pověřena řešením těchto případů), francouzskému Úřadu pro regulaci finančních trhů (AMF) a francouzské policii. Z důvodu bezpečnosti jsme učinili prohlášení pro Úřad pověřence pro informace (ICO) Spojeného království.

Punchout je v současné době v provozu, nebyl zjištěn žádný dopad kybernetického útoku. Z obecného pohledu nebyly aplikace, operační systém a síť našeho systému elektronického zadávání zakázek (punchout a internetové stránky) napadeny. Máte-li technické dotazy (např. používaný protokol), obraťte se prosím na e-mailovou adresu cyberinfo@manutan.cz.

Můžete nám zavolat na linku 800 24 24 24 nebo nám zašlete e-mail na adresu cyberinfo@manutan.cz.