Jak vybrat mycí stůl do dílny nebo haly

Jsou vysoké asi metr, většina z nich unese přes 100 kg a slouží k bezpečnému průmyslovému čištění nářadí a součástek. Díky mycímu stolu udržíte nářadí nebo součástky v perfektním stavu, nehledě na to, jak moc je při práci ušpiníte. Zorientujte se v nabídce, abyste vybrali ten správný.

tekton-rNsRAHLhrHc-unsplash (2) (1)

Poznámka na úvod: Existují různá řešení průmyslového čištění. V Manutanu ale nabízíme pouze výrobky od německé firmy IBS Scherer, protože:

  • jsou vysoce účinné,
  • mají uzavřený a bezúdržbový systém oběhu čisticí kapaliny, 
  • splňují veškerá pravidla odpadového hospodářství, ochrany životního prostředí nebo bezpečnosti práce 
  • a denně je využívají desítky tisíc zákazníků z celé Evropy.

K čemu slouží mycí stoly

Používají se zejména k čištění kovových dílů od olejů a vazelín, případně k pečlivému odmaštění před povrchovou úpravou.

Mycí stoly se osvědčují i při čištění plastových dílů nebo nářadí. Nehraje roli, jestli se firma zabývá výrobou nábytku, lustrů nebo součástek pro zahradní nářadí. Mycí stoly najdete v naprosté většině průmyslových provozů – ať už přímo v hale, nebo v dílně.

Na jakém principu funguje mycí stůl do dílny

Základem je kovová pracovní deska, na které člověk omývá špinavý díl nebo nářadí. Používá k tomu štětec napojený na sud s čisticí kapalinou. Oběh kapaliny zajišťuje elektrické čerpadlo umístěné přibližně v polovině sudu. Použitá kapalina přes otvory v pracovní desce odtéká zpátky do sudu. Díky poloze čerpadla se však do oběhu nevrací nečistoty, které se usazují na dně sudu.

Pravidelně vyměňujete pouze sudy s čisticí kapalinou, ostatní součásti stolu vydrží při běžném provozu spoustu let.

Každá výroba nebo sklad potřebuje sorbenty. Přečtěte si, proč a jaký vybrat >>

Jaké jsou mezi mycími stoly rozdíly

Zákazníci při výběru mycího stolu nejvíce posuzují:

  • velikost mycí plochy (šířka od 560 do 1 135 mm, hloubka od 430 do 660 mm),
  • maximální zatížení pracovní desky (od 40 do 500 kg),
  • způsob uchycení sudu s čisticí kapalinou (svisle, vodorovně).

Určitě si také ujasněte, jestli pro mycí stůl vyhradíte konkrétní místo, nebo ho potřebujete mobilní – máme totiž v nabídce i stoly na kolečkách, které připomínají klasický rudl. V obou případech budete potřebovat přívod elektřiny (zásuvka 230 V).

Doplňky mycího stolu a atypy

Nad rámec základního vybavení si k mycímu stolu můžete dokoupit např.:

  • záchytnou vanu, která brání potenciálnímu úniku kapaliny do okolí a firmy ji využívají i ke skladování vysoce vznětlivých kapalin,
  • protiostřikovou stěnu, díky které kapalina zůstane na pracovní desce, i když budete čistit z větší vzdálenosti.

Atypickým provedením mycího stolu je varianta s ohřevem vody na 45 °C. Díky odklopné pracovní desce můžete čištěný díl nebo nářadí ponořit přímo do nádrže s kapalinou.

Přečtěte si, jak správně nakládat s chemikáliemi >>

Jak je to s čisticí kapalinou

Nezbytnou součástí mycího stolu je sud s čisticí kapalinou. V nabídce máme 3 typy kapalin:

1. IBS EL-Extra, která se hodí do nejnáročnějších provozů. Je bez zápachu, vyčistí a odmastí i nejmenší nečistoty. Po použití na dílech nezůstane olejový film.

2. IBS Purgasol je levnější varianta, která kovové díly zbaví hrubých nečistot. Při použití počítejte s mírným zápachem po ropných produktech.

3. IBS RF je střední cesta vhodná pro všeobecnou údržbu, mírně zapáchá.
Všechny typy kapalin pořídíte buď v sudu o objemu 50 l, nebo ve větším provedení 200 l. Při přebírce objednaného sudu od vás odvezeme použitý a ekologicky ho zlikvidujeme.

Sestavíme vám mycí stůl na míru

Zavolejte nebo napište a pomůžeme s výběrem mycího stolu do vaší dílny – tady najdete kontakty. Jestli máte nějaký speciální požadavek, třeba na velikost pracovní plochy stolu nebo celkovou nosnost, obrátíme se přímo na výrobce. Pokud to bude jen trochu možné, zařídíme i atypickou poptávku.


Další články, které vám pomohou