Jak přežít home office podle lidí z Manutanu

Home office trvá dlouhé měsíce a zatímco někdo se cítí efektivně a libuje si nad ušetřeným časem za dopravu, jiný už se nemůže dočkat návratu do kanceláře. Čtěte, jak jsou na tom naši kolegové z Manutanu a co jim při home office nejvíc pomáhá.

Tým společnosti Manutan

Radim Wojkowský, manažer online marketingu

Na home office ušetřím spousty času, protože nemusím dojíždět do práce. Také se lépe soustředím, protože jsem doma sám a neruší mě okolní vlivy. Ušetřím i za jídlo a dopravu.
Chybí mi ale vtipné diskuze s kolegy a také meníčka z oblíbené restaurace. Abych to zvládal, pořídil jsem si novou židli na práci z domu. A klidně si chodím v teplácích, poslouchám hlasitou hudbou a kdykoliv si můžu pohladit svého králíka. 

Barbora Miková, Buisiness Inteligence manager

Výhodou práce z domu je pro mě úspora času, který mi běžně zabírá dojíždění z Frýdku-Místku do Ostravy-Třebovic a zpět. Na home office se snažím dodržovat obvyklý pracovní režim, plánovat a postupovat v práci na vytyčených úkolech, volám si s kolegy, účastním se marketingových meetingů.
Jako nevýhodu vnímám omezený kontakt s dalšími lidmi v týmu. Žádnou ergonomickou vychytávku momentálně nemám.

Kristína Hazdová, oddělení reklamací

Home-office je pre mňa príjemný v tom, že si človek môže trochu prispať. Nemusím absolvovať cestu do práce a z práce. Nevyhovuje mi, že nemám ten svoj pravidelný režim a chýba mi zmena prostredia. Svoju domácu kanceláriu som si ale prispôsobila podľa svojich predstáv. Mám väčší kľud ako v práci. Tým pádom sa viac sústredím na prácu.
Niekedy si pri práci pustím nejakú dobrú muziku. Nemám deti, takže nie sú okolo mňa žiadne rušivé elementy. V domácej kancelárii mám ergonomickú myš a podložku pod lakte. Ak by bol HO zavedený na pravidelnej báze, tak by som uvažovala o zakúpení ergonomickej stoličky.

Iva Berková, vedoucí nabídkového oddělení

Home office je příjemný v tom, že nemusím jezdit autem do práce. Dlouhodobě mi ale moc nevyhovuje. Člověk přijde o přímý denní kontakt s lidmi. A taky mám doma tři puberťáky, takže je pro mě home office složitější. Zpříjemňuji si to ale pouštěním písniček a mou hlavní ergonomickou vychytávkou je domácí posilovna. Abych dodržovala alespoň nějaký režim, chodím každý den ráno i večer na hodinu cvičit. Před prací mě to nakopne, večer dorazí.

Ondřej Platko, e-commerce manažer

Asi nejhorší je chybějící jasný předěl mezi prací a volným časem. Jsem pak mnohem náchylnější roztahat si práci až do večera. Pevný režim je pro mě ale velmi důležitý a pomáhá mi nezpustnout. Ne vždy se mi ho daří držet, ale snažím se. Pomáhá mi i super židle (samozřejmě od Manutanu), díky které mě překvapivě i přes půlroční home office stále nebolí záda. 
Taky mám doma klid na práci a netrávím dvě hodiny denně dojížděním, což je super. Nejbližší sousedy mám přes dvě zdi a půlku zahrady, takže můžu na bedýnkách nastavit hlasitost přilétajícího letadla a nikdo si na mou hudbu nestěžuje. 

Adam Walder, produktový manažer

Vyhovuje mi menší časová náročnost cestování, při práci z domu navíc získávám mnohem více prostoru na nerušenou samostatnou práci. Jako nevýhodu ale vnímám složitější řešení problémů a větší množství e-mailů, které nejsou při osobním setkání potřeba. Poprat se s home office mi pomáhá jednoznačně kvalitní čaj! Dříve jsem měl na jeho vaření čas jen o víkendech, teď si ho užívám každý den a velmi mě nabíjí energií.

Psali jsme o:

Kancelářské židle pro ergonomické sezení

AIG2732917

Pracovní stoly, které odpovídají pracovním potřebám i možnostem domácnosti

AIG2734093

Příslušenství k ergonomickému používání počítače či notebooku

AIG5784261

Další články, které vám pomohou