Plakát ke stažení: Co si ohlídat při stěhování kanceláří

Čeká vás stěhování do nových kanceláří a nejste si jistí, co sbalit jako první nebo na co nezapomenout? Projděte si plakát, který shrnuje celý postup. Připravili jsme ho ve spolupráci s majitelkou firmy, která se stěhovala devětkrát, takže jejím tipům můžete věřit.

2023_03_Co_si_ohlidat_pri_stehovani_kancelari

Plakát si stáhněte a mějte ho během stěhování po ruce.

Před stěhováním

Přichystejte prostory, kam se přesouváte. Změřte si, kam co později dáte, ověřte, že je vše vyklizené a čisté. Nachystejte si krabice, výplňový materiál, nářadí na demontáž nábytku, krycí materiál k zabalení, případně rudl a vozík za auto.

Během stěhování

Dbejte na dobré roztřídění a označení všech věcí. Co nepotřebujete, nestěhujte. Rozprodejte to kolegům, známým, darujte nebo recyklujte. Dávejte k sobě věci, které k sobě patří (např. monitor + kabely). Požádejte kolegy, aby si označili své osobní věci. Pak je v nové kanceláři snadno najdou  na správném místě.

Pečlivě označte všechny krabice, ať víte, kam je při stěhování nosit. Citlivé dokumenty nestěhujte spolu s ostatními věcmi, ale uložte si je k sobě, než budete mít na ně určené místo v nové kanceláři. 

Nejprve sbalte to, co je nejméně využívané – například kuchyňské náčiní nebo složky s dokumenty. Hodně využívané věci (techniku, židle) stěhujte nakonec. 

Po stěhování

Nejdříve připravte místa k práci a odpočinku zaměstnanců. Teprve pak se pouštějte do vybavení méně využívaných prostor. Nezapomeňte na BOZP náležitosti označení únikových cest, rozvaděčové skříně, hasicí přístroje nebo revizi elektrozařízení.

Informujte kolegy, ať ví, co čekat

Po celé stěhování komunikujte u vás ve firmě, co se bude dít a s čím potřebujete pomoci. Před stěhováním shrňte celý postup a průběžně informujte ostatní, jak stěhování postupuje. Během zabydlování v nové kanceláři pak dejte vědět, do kdy bude prostor plně funkční a nezapomeňte sbírat podněty, co by kolegové uvítali.

Plakát si stáhněte a mějte ho během stěhování po ruce. A pokud vás zajímají další tipy pro pohodové stěhování, přečtěte si rozhovor o stěhování kanceláří s Petrou Brablecovou.


Další články, které vám pomohou