[Návod] 3 přístupy k balení zboží, které nezruinují vaši firmu

Vyberte způsob balení, který je snadný, rychlý, dokonale ochrání zboží a nedrancuje váš rozpočet ani životní prostředí. Máme pro vás tři tipy, jak si poradíte v souladu se strategií firmy, a ještě uděláte zákazníkům z vybalování zboží zážitek.

3 přístupy k balení zboží, které nezruinují vaši firmu

Dříve, než se pustíte do výběru materiálu pro balení zásilek, ujistěte se, že máte jasno ve firemní strategii. Zohledněte při tom, jestli upřednostníte:

  • rychlost a jednoduchost,
  • co nejnižší náklady,
  • bezpečné dodání,
  • ekologický přístup
  • či posílení vztahu se zákazníkem.

Nebo jestli propojíte vše dohromady. Pokud jste ale například nákupčí v e-shopu s přírodní kosmetikou, určitě nesáhnete hned po bublinkové výplni z plastu a několika vrstvách strečové fólie. I když vaše firma klade velký důraz na ekologii a rádi uděláte zákazníkům radost vzorkem šamponu jako dárkem, dá se na balení ušetřit. Odpíchněte se od základního balení z lepenky a papíru a přidávejte bezpečnější materiál podle vaší strategie. Tady jsou tři varianty, jak na to

1# Cenově výhodné a snadné balení

Zásilkové obálky z lepenky nebo bublinkové fólie zaručí snadné a rychlé balení díky samolepicím uzávěrům. Abyste ušetřili skladníkům čas a zajistili obálky proti rozlepení, použijte ještě lepicí pásku i s odvíječem. Ekologické nebo bezpečné balení křehkých zásilek ale jen s obálkami nezískáte. 

Základní ochranu lehčí a objemné zásilce poskytne krabice z 3vrstvé lepenky. Volný prostor okolo zboží vyplňte třeba univerzálním balicím papírem a vytvořte tak tzv. deformační zónu. Předejdete tím poškození zboží při běžné manipulaci. Práci s vyplňováním balíku vám usnadní odvíječ papíru

2# Ekologické a spolehlivé balení

Pevná kartonová krabice z 5vrstvé lepenky lépe odolává manipulaci, teplotním rozdílům i vlhkosti. Své místo v ní najde zejména těžší a křehké zboží jako třeba elektronika. Pokud zvolíte krabice bez příměsí, ulehčíte i přírodě. Budou totiž biologicky rozložitelné a recyklovatelné. Opakovaným použitím krabic, které zůstaly ve velmi dobrém stavu, se zase přiblížíte k zero waste přístupu.

A kdy vsadit na bublinkovou fólii jako na bezpečnější výplň krabice? Pokud posíláte křehčí předměty jako keramiku, sklo, elektroniku nebo jen chcete ušetřit čas, který byste strávili nad vyřizováním případné reklamace poškozeného zboží. Bublinková fólie nebo polystyren na míru produktu nejsou sice ekologické, ale můžete je s trochou šetrnosti a spolupráce se zákazníky použít vícekrát. Všechny potřebné doklady pro příjemce pak bezpečně uložte do průhledné samolepicí kapsy.

Aby se mezi zabalenými krabicemi skladníci rychle zorientovali, vyzkoušejte barevné lepicí pásky. Rozlište jimi třeba balíky pro poštu, DPD a Zásilkovnu nebo je použijte pro různé druhy zboží.

3# Bezpečnost a zážitek z vybalování

Nejbezpečnější dodání zajistí odolná 5vrstvá krabice a výplň Flopak z recyklovaného materiálu, který je navíc rozložitelný v přírodě. Udělejte taky vašim zákazníkům radost a připravte pro ně malou pozornost. Díky tomu si vaši značku lépe zapamatují a rádi se o svůj zážitek podělí se svými přáteli. 

Přibližte se zákazníkům také díky:

  • lepicí pásce s logem vaší značky nebo sloganem,
  • balicímu papíru s potiskem či razítkem značky,
  • vzorku produktu, který je mezi zákazníky oblíbený,
  • vzkazu s poděkováním nebo popisem, že se k němu výrobek dostal ekologickým způsobem,
  • nebo návodu, jak může obalový materiál znovu využít.

Podívejte se na kompletní přehled obalů a obalové techniky na e-shopu Manutan. Pokud potřebujete poradit, jaká kombinace obalů je pro vás vhodná, napište nám nebo zavolejte. Rádi vám poradíme.


Psali jsme o:

Kartonové krabice s možností potisku

AIG3250078

Ekologický výplňový a fixační polystyren

AIG2731872

Další články, které vám pomohou